OCR Estonia sünnilugu 22. juuli

OCR Estonia lehekülje ja logode sünnist.
OCR Estonia lehekülg sündis ühe jooksuhuvilise ideest ja soovist kajastada senisest rohkem Eestis ja teiste riikide OCR (obstacle course race) takistustega maastikujooksusid. Ning kõike seda mis selle järjest enam populaarsust koguva spordialaga seostub sh. varustus, treeningud, võistlused, intervjuud jne.. Pealegi nagu näha siis, kaheksa aastat on Eestis korraldatud Kõva Mehe Jooksu, millele kõrval esmakordselt lisati Vägilase Jooks. Olgu se leht heaks teeviidaks eest seisvatele võistlustele valmistujatele ning nende korraldajatele või miks mitte ka teistele kes selle vastu pisutki huvi tunnevad.

Logol nägin vaimusilmas üht Eesti kangelast, kes ronib üle heinapalli kuhja. Sellest inspireerides sündis esimene visand.

Hiljem aga sai käiku lastud viimasel Kõva Mehe Jooksul Delfi fotograafi Ilmar Saabase tehtud foto, kus peal ka mina (selle lehekülje autor ja omanik Heiki Rebane) esiplaanil. Ning üleval paremal hea sõber ja suur jooksuhuviline Urmas Kaldma. Tema kontuurjooned koos heinapallide omadega saidki lõpuks ka logo kujunduslikeks komponentideks.
Värvivalik sini-must-valge tuli loomuliku jätkuna Eesti lipu värvidest. Sellest ka must kivi ja vari valge kujutise taustal.

Logol olev ringikujuline kujutis VEGVISIR on maagiline sümbol, kompass ja teeviit navigeerimiseks karmides ilmastikuoludes. Vastavalt Islandi käsikirjadele tuli sümbol joonistada verega inimese otsaesisele, et ta kunagi ei eksiks, isegi kui tee on tundmatu. Sisuliselt on Vegvisir sümboone kompass, mis aitab selle kandjal leida juhiseid ja suuna oma elus. Et ka Eesti sportlastel oleks keerulistes ilmaoludes ja tundmatul maastikul navigeerimine selgem, siis sai ka se sümboolne kompass ka logole kantud.
Tähtede fondiks langes valik Marker Felt Wide'le. Ning olenevalt taustast on ka see tehtud kolmes erinevas värvikihis.

Kommentaarid: 2

  • MTVAyWcwFuUEa 27. sept

    gbESDQMkd

  • LNFVpcXHPql 27. sept

    JezQwlvmM

Lisa kommentaar

Email again: